تصویر شاخص المنت فنری کوره

المنت فنری کوره

شکل و ساختار این نوع از المنتها

در صفحه المنت فنری با جنس، نحوه کارکرد و کاربرد این المنت آشنا شدیم. المنت های فنری را می توان در برخی لوازم خانگی مثل بخارپز، چایی ساز، سرخ کن، قهوه ساز، بخاری برقی، پلوپز، سشوار، و … و در صنایع مختلفی نظیر تنورهای برقی، گرمکن های قالب تزریق پلاستیک، کوره های ذوب فلزات و … که کاربرد دارند مشاهده نمود. در اینجا بیشتر با المنت فنری کوره آشنا می شویم، فنر کوره یک قطعه فلزی است که در کوره‌های عملیات حرارتی برای گرم کردن یکنواخت قطعات فلزی استفاده می‌شود. نمره سوئدی نشان دهنده کیفیت این نوع از المنت است. از این المنت در دیواره های کوره استفاده می شود که تعداد آن ها بستگی به ابعاد و سایز کوره متفاوت است.

در گروه صنعتی ترموتک هیتر شما میتوانید المنت فنری مناسب کوره خود را با ضمانت کیفیت و به صرفه ترین قیمت تهیه کنید. ( ارتباط با ما )

جنس المنت فنری

المنت فنری از آلیاژهایی با مقاومت الکتریکی بالا و نقطه ذوب بالا ساخته می‌شود. دو نوع آلیاژ رایج برای ساخت المنت فنری عبارتند از:

  1. آلیاژ آلومینیوم آهن و کروم (FeCrAl) که می‌تواند تا دمای 1425C حرارت تولید کند.
  2. آلیاژ نیکل و کروم یا نیکروم (NiCr) که می‌تواند تا دمای 1400C تا 2550C حرارت تولید کند و مقاوم در برابر اکسیداسیون است.

حال نوع نیکل به کار رفته در المنت ها عموما از جنس نیکروم می باشد. زیرا این نوع آلیاژ مقاومت بسیار بالای الکتریکی و قابلیت تحمل دماهای بالا را نیز برای مدت زمان های طولانی را دارا می باشد. بنابراین آلیاژی که بیشترین استفاده را در المنت‌های گرمایشی و نیز المنتهای کوره دارد نیکل کروم است.

تصویر شماره 2 - فنر کوره حرارتی نمره ۲.۵ سوئدی
تصویر شماره 1 - فنر کوره حرارتی نمره ۲.۵ سوئدی

فنر کوره حرارتی نمره ۲.۵ سوئدی

نحوه قرار گرفتن المنت فنری در کوره

نحوه نصب المنت فنری درون کوره

اگر مایل به دریافت مشاوره رایگان و اطلاع قیمت این محصول هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ارتباط با ما، با کارشناسان ما صحبت کنید.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

On Key

Related Posts

کاربرد هویه

هویه: راهنمای کامل از کاربرد تا تعمیر و نگهداری

با سلام به همه دوستداران الکترونیک و وبسایت ترموتک. قبلاً مقاله ای در مورد تعمیر هویه برای شما منتشر کردیم که با استقبال بسیاری از شما مواجه شد. این استقبال ما را ترغیب کرد تا یک مقاله جامع تر و کامل تر در مورد هویه برای شما آماده کنیم. در این مقاله، ما قصد داریم

تصویر شاخص سیلیکون و کاربرد های آن

سیلیکون و کاربرد آن

سیلیکون چیست؟ سیلیکون (سیلیکن) ، یکی از عناصر شیمیایی جدول تناوبی است که در گروه 14 قرار دارد و به عنوان یکی از فلزات نیمه گران است. این عنصر با نماد Si و عدد اتمی 14 شناخته می شود. سیلیکن، دومین عنصر فراوان در پوسته زمین است و تنها از اکسیژن کمتر است. سیلیکن در

المنت در صنعت چاپ

المنت حرارتی در صنعت چاپ

المنت دستگاه چاپ المنت دستگاه چاپ یکی از اجزای اصلی این دستگاه است که نقش مهمی در فرآیند چاپ ایفا می‌کند. این قطعه معمولاً از جنس مس یا آلومینیوم ساخته می‌شود و دارای یک روکش نسوز است. المنت دستگاه چاپ وظیفه‌ی انتقال گرما به کاغذ یا سطح چاپ را بر عهده دارد. خرابی المنت دستگاه

آلومینیوم

آلومینیوم آلومینیوم یا آلومینیم عنصری شیمیایی با عدد اتمی ۱۳ و نشان شیمیایی Al است. چگالی آلومینیوم کمتر از سایر فلزات رایج است، و تقریباً یک سوم چگالی فولاد است. این عنصر میل زیادی به اکسیژن دارد و هنگام قرار گرفتن در معرض هوا، یک لایه اکسید محافظ بر روی سطح تشکیل می‌دهد. آلومینیوم از

پیمایش به بالا