فلنج دار

المنت فلنج دار یکی از المنت های پرکاربرد در مصارف صنعتی،کارخانه های شیمیایی و لوازم برقی خانگی مختلف است. این المنت در طرح ها و مدل های مختلفی برای کاربردهای مختلف ساخته می شوند و نصب و نگه داری از آن ها بسیار راحت است.در ادامه مطالبی را برای شما آماده کرده ایم که اگر قصد خرید المنت فلنج دار را دارید ، برایتان کاربردی باشد. با ما همراه باشید 

امروزه در بسیاری از مصارف صنعتی و خانگی از انواع مختلف المنت ها برای تولید حرارت و گرم کردن یک محیط خاص استفاده می شود.المنت های مختلفی مانند المنت شیشه ای، المنت فشنگی، المنت فلنج دار، المنت سرامیکی و …هرکدام از این المنت ها ساختار، ویژگی ها و کاربردهای مختلفی دارند.در این بخش با المنت فلنج دار یکی از پر استفاده ترین المنت های موجود بیشتر آشنا خواهیم شد.

المنت میله ای فلنج دار

به طور کلی المنت های فلنج دار با توجه به نوع انتقال گرمای آن‌ها به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.

از مزیت این المنت ها که بصورت مستقیم در تماس با ماده مورد نظر قرار می گیرند انتقال حرارت به مقدار زیاد است برای گرم کردن مایعات یا آب به صورت مستقیم داخل مایع قرار می گیرند. نوع دیگر المنت های فلنج دار باید به صورت غیر مستقیم برای انتقال حرارت از آن ها استفاده کرد این نوع هیترها اگر در تماس مستقیم با مایع قرار بگیرند احتمال خوردگی المنت وجود دارد.این المنت براي ايجاد حرارت در داخل مخازن سيالات و بونکرها که احتياج به گرمايش داخلي دارند کاربرد پيدا مي کند. همچنین برخی مخازن اسیدی هستند از المنت های فلنج دار استیل 304، 316، 321، 310 و تیتانیوم ساخته می‌شوند.

براي جدا سازي بخش حرارتي و قسمت اتصالات الکتريکي و همچنين نصب و نگهداري المنت از فلنج استفاده مي گردد. حرارت توليدي توسط ترموستات و ترموکوپل قابل کنترل مي باشد.

انواع المنت فلنج دار

همان طور که در بالا نیز اشاره شد المنت های فلنج دار اغلب در مایعات غرق شده و باعث گرم شدن آن‌ها می‌شود. این نوع از المنت ها به سه نوع اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

1.المنت فلنج دار تک فاز
2. المنت فلنج دار دو فاز
3. المنت فلنج دار سه فاز
 نکته مهمی که بايد به آن توجه داشت این است كه قسمت گرمايي المنت در هنگام استفاده كاملا داخل مايع قرار مي گيرد.

المنت میله ای فلنج دار

بیشتر بخوانید: المنت چیست؟

انواع المنت

Previous slide
Next slide

دیدگاهتان را بنویسید

پیمایش به بالا